W dniu 19.03.2015 roku w naszej szkole z okazji Dnia Jedności Kaszubów zorganizowano wielkanocny konkurs na Kaszubską Pisankę. Został on podzielony na dwie kategorie uczniów I – III szkoły podstawowej oraz uczniów IV – VI szkoły podstawowej. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów młodszych klas.

Ostatecznie do konkursu zgłoszono 15 przepięknych pisanek wykonanych w przeróżnych stylach oraz zaprezentowanych w różnych wielkościach. I tak oto w kategorii I – III pierwsze miejsce zajął Jakub Wenta z klasy II a w kategorii IV-VI to miejsce należy do Brygidy Treder z klasy VI.

Ponadto 10 najpiękniejszych prac zostało zgłoszonych do powiatowego konkursu na Kaszubską Wielkanocną Pisankę, który odbędzie się w jednej z Szkół Podstawowych w Lęborku. Liczymy, że i tam uda nam się zając wysokie miejsca.

Justyna Badtke