W środę (11.03.2015 r.) w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach, odbyły się eliminacje gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi zakwalifikowali się do etapu powiatowego.
W Turnieju uczestniczyli zwycięzcy eliminacji szkolnych. Etap gminny podzielony był na dwie kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja . Uczniowie do rozwiązania mieli 30 pytań.
Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca w każdej grupie wiekowej zostały zakwalifikowane do eliminacji powiatowych, które odbyły się 10 kwietnia w szkole podstawowej nr 8 w Lęborku.
Laureaci otrzymali ciekawe nagrody. Organizatorzy nie zapomnieli też o pozostałych uczestnikach. Wszyscy ci, którzy brali udział w gminnych, a później powiatowych eliminacjach otrzymali upominki przekazane przez sponsorów.
Pierwsze miejsca z eliminacji powiatowych przechodzą do kolejnego etapu turnieju- wojewódzkiego. Wielkim sukcesem naszej gminy jest, że to właśnie od nas są te dwie uczestniczki (Aleksandra Linsztedt –Cewice i Paulina Szymikowska- Bukowina). Etap wojewódzki ten odbędzie się 25.04.15r. w Gdyni na Akademii Morskiej.
Celem turnieju jest popularyzacja pożarnictwa wśród młodzieży, zasad i reguł postępowania na wypadek pożaru, przedstawienie historii pożarnictwa ochotniczego oraz ukazanie zakresu działań straży pożarnej.
Opiekunowie grupy:
Justyna Czaja, Ewa Keller; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie

Laureaci eliminacji gminnych:

Szkoła Podstawowa:
  • 1. Aleksandra Linsztedt - Cewice
  • 2. Karolina Treder- NSP Bukowina
  • 3. Wiktoria Potoczna- SzP Siemirowice
Gimnazjum:
  • 1. Paulina Szymikowska – NG Bukowina
  • 2. Anna Szymikowska -NG Bukowina
  • 3. Marta Keller- NG Bukowina

Laureaci eliminacji powiatowych: